Psikoloji Tv Videolarını Podcast Olarak Yayınladım

Psikoloji Tv Videolarını Podcast Olarak Yayınladım

Bilenler bilir Youtube üzerinde Psikoloji Tv isimli bir kanalım var ve vaktim elverdiğince  psikoloji ve kişisel gelişim konularında videolar paylaşıyorum. Amacım bildiklerimi paylaşmak, kendimi ifade etmek ve eğer faydalı olacağım bir kişi bile olsa ona ulaşabilmek. Bu sebeple mümkün olan bütün sosyal medya kanallarını kullanmaya çalışıyorum (Hesabım olmasına rağmen bir Snapchat’e alışamadım ama :))

Uzun zamandır aklımda olan bir şeydi videoların ses kayıtlarını podcast olarak yayınlamak.  Podcast’i vikipedi şöyle tanımlıyor:  Podcasting, çoğunlukla dizi halindeki dijital medya ürünlerinin (radyo programları, videolar vs.) internet üzerinden -genellikle feed (bildirim) yoluyla- bilgisayar ve taşınabilir cihazlara (cep telefonu, tablet vs.) indirilebilecek şekilde yayınlanması. Bu şekilde indirilmiş dosyalara ise podcast denir.

IOS işletim sistemine sahip cihazlarda (Iphone, Ipad) Appstore’dan indirdiğiniz Podcast uygulamasında Beyhan Budak diye aratarak ses kayıtlarına ulaşabilir, dinleyebilir ve telefonunuza indirebilirsiniz. Ayrıca kısa bir süre sonra bu site üzerine de ekleyeceğim sayfa üzerinden ses kayıtlarını dinleyebilirsiniz.

Podcast kanalı itunes linki için tıklayın

Soundcloud hesabım için tıklayın

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.