Hakkımda

İlköğretim ve lise eğitimimi Ankara’da aldım. İnsana dair olan herşeyin inanılmaz bir şekilde beni kendine çekmesiyle birlikte üniversite tercihlerimin hepsi psikolojiden yana oldu ve ilk tercihim olan İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandım.

Beyhan Budak, O Satın Aldığın Şey Mutluluk Değil! Konuşmasından-TedX Kaleiçi 2018

İstanbul’un bilim, kültür ve sanat konusundaki sınırsız imkanlarını sonuna kadar kullandım. Birçok insanla tanıştım, birçok dernekle sosyal projelerde yer aldım. Mesleki olsun meslek dışı olsun birçok panele, seminere ve eğitime katıldım. Dershanede, kreşlerde, rehabilitasyon merkezinde, hastanelerde stajlar yaptım. İstanbul’da geçen dolu dolu 4 yılın ardından tekrar Ankara’ya döndüm. Mezun olduktan bir hafta sonra bir özel eğitim merkezinde işe başladım. Burada bir süre çocuklarla ve aileleriyle çalıştıktan sonra  Tedaş Genel Müdürlüğü’nde çalışmaya başladım. Fakat yapmak istediğim işin bu olmadığına karar vererek Tedaş’tan istifa edip Sağlık Bakanlığı’nda Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Eğitim Araştırma Hastanesinde uzun yıllar çalıştıktan sonra özel sektöre geçiş yaptım.

Lisans eğitimimden sonra Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2011) ve İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji (2016) bölümlerinde yüksek lisans yaptım.

Geçen zaman içinde TRT Türk’ün Bir Uzman Var Projesinde videolarıyla yer aldım.Keçiören Belediyesi Aile Eğitim Merkezi bünyesinde belediye personeline ve Keçiörenlilere birçok kez eğitim ve seminer  verdim. Birçok özel ve kamu kuruluşunda seminerler verdim. 2014 yılı boyunca Trt Radyo 1’de sabit konuk olarak yer aldım. Ayrıca Kuzucuk, Elif’in Düşleri gibi çizgi filmlerin senaryolarına danışmanlık yaptım. Birçok televizyon ve radyo programında yer aldım.

2018 yılında Antalya’da TedX Kaleiçi etkinliğinde “O Satın Aldığın Şey Mutluluk Değil!” ve 2019 yılında Tedx İzmir’de “İnsan Nasıl Değişir, Nasıl Değişmez?” başlıklı konuşmaları yaptım.

Şu anda kurucusu olduğum Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim merkezinde psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve kurumlara eğitim hizmetleri vermekteyim.

Youtube kanalımda her hafta popüler psikoloji ve kişisel gelişim konularında videolar yayınlıyorum. Bugüne kadar videolarımı 1 milyon 300 binden fazla insan yaklaşık 100 Milyon kez izledi. Yayınlanmış iki kitabım var. 2019 yılında Kendine İyi Davran Güzel İnsan, 2020 yılında Senin Suçun Değil-Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi isimli kitaplarım yayınlandı.
Türk Psikologlar Derneği üyesiyim. Evliyim ve iki çocuğum var.

Bağlantılar

Sosyal  Medya Hesaplarım

Burada yer alan hesaplardan başka hesabım yoktur.

 Aldığım Eğitimler

 • Şema Terapi Eğitimi (Alp Karaosmanoğlu)
 • Şema Terapi Süpervizyonu (Alp Karaosmanoğlu-Devam ediyor)
 • Bilişsel-Davranışçı Terapi Eğitimi (Hakan Türkçapar)
 • MMPI Eğitimi-(Türk Psikologlar Derneği) Sedat IŞIKLI
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitimci Eğitimi
 • EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Eğitimi) (Dilek Gürel)
 • Başkent Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika Programı,
 • Cinsel İşlev Bozuklukluklarında Değerlendirme ve Tedavi Yaklaşımları (Türk Psikologlar Derneği)
 • Okullarda İntihar Davranışının Önlenmesi Eğitimi,
 • Kadına Yönelik Şiddet ve Çözümleri Eğitimi.
 • Sınav Kaygısı ve Sınav Kaygısına Bilişsel Müdahaleler (Türk Psikologlar Derneği)

Comments are closed.