Oku Gez Tanış ve Daha İyi Hisset

Oku Gez Tanış ve Daha İyi Hisset

İnsana iyi hissettiren şeylerin başında hayatımızı zenginleştiren deneyimler ve ilişkiler geliyor. Halbuki biz deneyime ve ilişkilere yönelmek yerine günübirlik tatminler sağlayacak satın alınmış nesnelere yöneliyoruz. Daha çok tüketerek iyi hissedebileceğimizi zannediyoruz. Ancak satın aldıklarımız kısa süreli bir mutluluk hissi yaratsa da uzun vadede içimizde daha fazla boşluk hissediyoruz.

10 yılı aşkındır psikologluk yapıyorum ve bir çok psikolojik problemle çalışma fırsatım oldu. Bu süreçte insana kötü hissettiren şeyleri keşfederken, hayatı zenginleştiren ve iyi hissettiren şeyleri de tanıma fırsatım oldu.

İyi hissettiren şeylerin başında farklı insanlarla ilişkiler ve yeni deneyimler geliyor. Bunları kategorik olarak sınıflandırırsak okumak, gezmek ve tanışmak bize birçok güzel şey kazandıracak. Bunun için ben de YouTube kanalım üzerinde bir proje başlattım. Okumak, gezmek ve tanışmak için aylık olarak kendimize bir hedef koyarak bunları gerçekleştirmek daha kolay olacak. Hedeflerimiz şu şekilde:

  • 1 ay boyunca 3 kitap okumak
  • 1 ay içinde 3 farklı yere gitmek
  • 1 ay boyunca 5 yeni insanla tanışmak.

İlk başta bu rakamlar sana korkutucu geliyorsa öncesinde 1 ay deneme ayı yapabilirsin. Deneme ayında her başlığı sadece 1 kere yapman yeterli.

Bu projeye katılarak neler yaşadığını, neler hissettiğini bu yazının altında yorumlar kısmında yazabilirsiniz. Diğer katılanlardan yardım alabilir ya da sen yardım edebilirsin.

Başlangıç olarak Oku Gez Tanış videomu izleyebilirsin:

Düşüncelerini, deneyimlerini yorumlar kısmında bizimle paylaşman çok değerli.

27 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.