Çocuğunun Beynine Çip Taktırır mıydın? Black Mirror Arkangel

Çocuğunun Beynine Çip Taktırır mıydın? Black Mirror Arkangel

Merhaba sevgili dostum ? Sana bugün bir dizinin bir bölümünü önermek istiyorum. Black Mirror dizisini duydun belki de, teknolojinin ve geleceğin karanlık senaryolarını anlatıyor bu dizi. Her bölümü birbirinden bağımsız. Benim sana önereceğim bölüm “Arkangel”. Arkangel bölümünde, çocukların beynine takılan bir çip var. Bu çip çocuğa hiçbir şekilde fiziksel zarar vermiyor. Çok basit bir işlemle saniyeler içerisinde çocuğun beynine yerleştiriliyor.

Sonrasında anneye bir tablet veriliyor ve anne çocuğunu hem takip edebiliyor hem de onun gözlerinden görünen her şeyi istediği zaman tabletinden görebiliyor ve eğer isterse (tabii ki istiyor) çocuğu stresli durumları göreceği zaman çocuğunun bunu görmesini engellemek için görüntüyü tabletinden buğulandırabiliyor ( Tabletteki görüntü buğulanmıyor, çocuğun gördüğü görüntüdeki stresi yükselten alan buğulanıyor) .

Kesinlikle izlemeni öneririm. Çok da uzak olmayan bir gelecek gibi geldi bana bu dizide anlatılanlar. Ben sadece bir psikolog olarak değil, bir baba olarak şunu söylüyorum: Çocuklara yönelik güvenlik endişelerimizin gerçekçi tarafları var elbette. Ama bu endişenin fazlası aslında bizim problemimiz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.