Senin Suçun Değil-Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi Çıktı

Senin Suçun Değil-Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi Çıktı

Merhaba sevgili dostum. İlk kitabım “Kendine İyi Davran Güzel İnsan”dan sonra ikinci kitabım “Senin Suçun Değil-Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi” çıktı. Bu kitabımda, çocukluk çağında yaşanılan travmaların, sorunlu anne baba yaklaşımlarının bugün yaşanılan psikolojik problemleri nasıl oluşturduğunu anlattım. Ayrıca kitapta birçok kendi kendine terapi uygulaması önerisi ile kitabı okurken bir nevi kendi kendine terapi seansı yapmış olacaksın. Kitabın arka kapak yazısı şu şekilde:

Hayatındaki sorunları düşün; değersizlik duygun, sana zarar veren ilişkilerinden vazgeçemeyişin, başarısızlıkların, aynı hataları tekrar tekrar yapışın, başkalarına şefkatle yaklaşırken kendine acımasız oluşun, içindeki kaybolmayan öfke ve hatta kıskançlıkların…

Bunları yaşamayı sen mi seçtin? Ya da belki de geçmişte yaşadıkların bugün böyle hissetmene neden oluyor. Kendini suçlamayı bırak, bu işleri daha kötü hale getirmekten başka bir işe yaramaz.

Bu kitapla birlikte geçmişinin karanlık dehlizlerine doğru bir yolculuğa çıkacağız; içine doğduğun aileden, yaşadığın travmalara kadar, bugün var olan problemlerinin geçmişteki izini süreceğiz. Çocukken alman gereken sevgi, saygı ve güveni alamadığın zaman neler olduğunu, zehirli anne baba davranışlarının nasıl yıkıma yol açtığını görecek; bazen önemsiz sanılan küçük bir travmanın uzun vadeli etkilerinin çok büyük olduğunu fark ettikçe hafifleyeceksin.

Bu kitap sana mucizeler vaat etmiyor, hiçbir şey mükemmel olmayacak, ancak şu anki halinden daha iyi hissetmen kesinlikle mümkün. Beraber yürüyeceğimiz yolun amacı bu.

Kendine bu şansı vermelisin…

Kitabı D&R web sitesi üzerinden satın almak için tıklayınız.

 

Comments are closed.