Çektiğim Fotoğraflar

Fotoğraf çekmek bende çok eski bir hevestir. Üniversite öğrenciliğim dönemimde aldığım ilk bursu kaptığım gibi soluğu İstanbul Sirkeci’de Hayyam Pasajında (Hayyam Pasajının fotoğraf camiası için önemini bilenler bilir) aldım. Elimdeki para ancak ikinci el makinelere yetiyordu, varsın olsundu. Elimdeki paranın hepsini vererek Nikon FM10 markalı ilk fotoğraf makinemi ve yanında birkaç makara filmimi alıp gezmeye başladım. Bir gün Sarayburnu’ndayım bir gün Balat’ta, bir gün üsküdarda bir gün rumeli hisarında derken hem bütün istanbulu gezdim hem de elimdeki bütün film makaralarını bitirdim. İşin trajik olan tarafı bütün paramı makineye ve filmlere verdiğimden dolayı fotoğrafları çıkartacak para kalmamıştı. O çektiğim fotoğrafları ancak işe girdiğim zaman çıkartabildim 🙂

Not: İlk fotoğrafa tıkladıktan sonra yön tuşlarıyla slayt gösterisine devam edebilirsiniz.

11 Yorum

 1. Ben de fotoğraf çekmeyi seviyorum 🙂 fotoğraflarınız çok hoş, insanın bi daha dönüp bakası geliyor 🙂

 2. Fotoğraflar gerçekten çok iyi, elinize sağlık ?

 3. gayet başarılı olmuş elinize saglık

 4. Merhaba, hangi ekipmanları kullanıyorsunuz?

  • Beyhan Budak

   Buradaki fotoğrafları, değişik zamanlarda farklı ekipmanlarla çektim. Başından sonuna kullandığım ekipmanlar: Sony a200, Pentazx K20D, Canon 60d ve en son halen kullandığım Canon 70d. Eski lensleri hatırlamıyorum ama şu anda Sigma art serisi 30mm f1.4 kullanıyorum.

 5. FATMA YILMAZ

  FOTOĞRAFLARINIZ GERÇEKTEN ÇOK HOŞ,TEBRİK EDİYORUM.

 6. fotograflarınızın yaşıyor işte bu tebrık etmeye deger 🙂

 7. Fotoğrafların kiminde özlem, kiminde hüzün, kiminde ise gelecek ve heyecan var. Geneline bakarsak geçmiş ve gelecek derlemesi olmuş. Sıradan sade modern sıcak….

 8. merhaba “kendine iyi davran güzel insan “kitabınızı çok beğendim, hemen BEYHAN BUDAK kim araştırmaya başladım,fotoğraflarınız insanı başka duygulara düşüncelere salıyor,çok beğendim daha fazla olsaydı dedim,ben kamuda hemşireyim, hayatı, insanları ne kadar güzel analiz ediyorsunuz.sanki birçok yerde kendimi buldum,sizle tanışmak terapi almayı çok isterim,eııerinize sağlık,tebrik ediyorum sizi…..

 9. Zeynep S.

  Beyhan Bey sizi özellikle youtube ve instagramdan takip ediyorum ama tesadüfen fotoğraflarınızı farkettim ve nasıl daha önce farketmedim diye düşünüyorum, kesinlikle çok özgün bir gözle bakıyorsunuz, her bir fotoğrafınızın sesini duymak mümkün. Tebrik ederim, inşallah daha fazla fotoğraf paylaşırsınız bizimle, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

 10. Teşekkür ederim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.