Online Terapi

Online terapi ve psikolojik danışmanlık, yaşadığı yerde bir psikologla görüşme imkanı olmayanla için büyük bir kolaylık.

Her zaman  psikoterapi süreci için tercihim yüz yüze olanı. Ancak bazı durumlarda yüz yüze psikoterapi imkanı olmayabiliyor. Kişinin bulunduğu yerde psikolog/psikiyatr olmaması, yurtdışında yaşıyor olması ya da fiziksel engeller sebebiyle yüz yüze terapi alma imkanı olmayabilir. Böyle durumlarda online terapi tercih edilebilir bir hale geliyor. Ben de bu koşullarda olanlar için online terapi yapıyorum.

Online terapi seanslarını, Skype üzerinden görüntülü olarak yapıyorum. Her görüşme 50 dk civarı sürüyor. Ücretleri yüzyüze yapılan görüşme ücreti ile aynı.

online terapi

Online terapi kesinlikle faydalı olsa da bazı durumlarda kesinlikle uygun değildir. İntihar düşünceleriniz varsa, kendinize ve başkalarına zarar vermeye dair düşüncelere sahip olduğunuz bir kriz durumundaysanız ve 18 yaşından küçükseniz online terapi sizin için uygun değil demektir.

Eğer online terapinin sizin için uygun olduğunu düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurun. En kısa zamanda size geri dönüş yapılacaktır. Görüşmenin sağlıklı bir başlangıç yapabilmesi için, formdaki psikolojik destek geçmişi ve online terapi almak isteme sebebi kısımlarını ayrıntılı olarak doldurmanızı rica ederim.

Not: Şu anda yoğunluk sebebiyle yeni danışan alamıyorum.

Comments are closed.