Hakkımda

İlköğretim ve lise eğitimimi Ankara’da aldım. İnsana dair olan herşeyin inanılmaz bir şekilde beni kendine çekmesiyle birlikte üniversite tercihlerimin hepsi psikolojiden yana oldu ve ilk tercihim olan İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandım.

İstanbul’un bilim, kültür ve sanat konusundaki sınırsız imkanlarını sonuna kadar kullandım. Birçok insanla tanıştım, birçok dernekle sosyal projelerde yer aldım. Mesleki olsun meslek dışı olsun birçok panele, seminere ve eğitime katıldım. Dershanede, kreşlerde, rehabilitasyon merkezinde, hastanelerde stajlar yaptım. İstanbul’da geçen dolu dolu 4 yılın ardından tekrar Ankara’ya döndüm. Mezun olduktan bir hafta sonra bir özel eğitim merkezinde işe başladım. Burada bir süre çocuklarla ve aileleriyle çalıştıktan sonra  Tedaş Genel Müdürlüğü’nde çalışmaya başladım. Fakat yapmak istediğim işin bu olmadığına karar vererek Tedaş’tan istifa edip Sağlık Bakanlığı’nda Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Eğitim Araştırma Hastanesinde uzun yıllar çalıştıktan sonra özel sektöre geçiş yaptım.

Lisans eğitimimden sonra Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2011) ve İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji (2016) bölümlerinde yüksek lisans yaptım.

Geçen zaman içinde TRT Türk’ün Bir Uzman Var Projesinde videolarıyla yer aldım.Keçiören Belediyesi Aile Eğitim Merkezi bünyesinde belediye personeline ve Keçiörenlilere birçok kez eğitim ve seminer  verdim. Birçok özel ve kamu kuruluşunda seminerler verdim. Ayrıca Kuzucuk, Elif’in Düşleri gibi çizgi filmlerin senaryolarına danışmanlık yapmaktayım.

Şu anda kurucusu olduğum Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim merkezinde psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermekteyim. Ayrıca Man Türkiye Fabrikasında ve Koç Holding bünyesindeki Türk Traktör Fabrikasında Çalışan Destek Hizmetleri kapsamında psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmetleri veriyorum.
Şu sıralar en sevdiğim uğraşların başında, Youtube üzerinde Psikoloji Tv kanalında popüler psikoloji konularında videolar yayınlamak geliyor.
Türk Psikologlar Derneği üyesiyim. Evliyim ve iki çocuğum var.

 Aldığım Eğitimler

 • Şema Terapi Eğitimi (Alp Karaosmanoğlu)
 • Şema Terapi Süpervizyonu (Alp Karaosmanoğlu-Devam ediyor)
 • Bilişsel-Davranışçı Terapi Eğitimi (Hakan Türkçapar)
 • MMPI Eğitimi-(Türk Psikologlar Derneği) Sedat IŞIKLI
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitimci Eğitimi
 • EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Eğitimi) (Dilek Gürel)
 • Başkent Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika Programı,
 • Cinsel İşlev Bozuklukluklarında Değerlendirme ve Tedavi Yaklaşımları (Türk Psikologlar Derneği)
 • Okullarda İntihar Davranışının Önlenmesi Eğitimi,
 • Kadına Yönelik Şiddet ve Çözümleri Eğitimi.
 • Sınav Kaygısı ve Sınav Kaygısına Bilişsel Müdahaleler (Türk Psikologlar Derneği)

 

Comments are closed.